Katedra Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej

Pożegnanie dr Maria Plenkiewicz Pożegnanie dr Maria Plenkiewicz

Pożegnanie dr Maria Plenkiewicz

Dziś nadeszła do nas niezwykle smutna wiadomość, która bardzo nas poruszyła. Odeszła od nas nasza koleżanka dr Maria Plenkiewicz.

Swoje zawodowe życie przez wiele lat poświęciła kształceniu nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.  Była osobą niezwykle otwartą na potrzeby i oczekiwania studentów. Posiadała wiedzę i doświadczenie, które przez wiele lat służyły naszym studentom i członkom katedry. Jej talent organizatorski, pozytywne nastawienie, humor wprowadzały zawsze pozytywną atmosferę.

 

Maria była osobą kochającą, otwartą i uczynną. Jej strata spowodowała pustkę w życiu wszystkich, którzy Ją znali. Odszedł człowiek mądry, uczciwy i szlachetny. Ta pamięć przetrwa i stanie się pięknym wspomnieniem.

Nie ma takich słów, które oddałyby żal jaki czujemy po stracie bliskich i takich, które mogłyby nas w takiej chwili pocieszyć. Możemy jednak życzyć sił do zniesienia bólu i wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie straty.

„Ten którego opłakujemy, nie jest nieobecny, lecz tylko niewidoczny, jego oczy promieniejące chwałą odbijają się w naszych oczach pełnych łez.”