Katedra Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej

Studentki z Koła Naukowego „EduMat” w Przedszkolu Niepublicznym Studentki z Koła Naukowego „EduMat” w Przedszkolu Niepublicznym

Studentki z Koła Naukowego „EduMat” w Przedszkolu Niepublicznym "Puchatek"

Studenckie Koło Naukowe "EduMat" funkcjonujące  w ramach Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej pod kierunkiem dr Jolanty Nowak z Zakładu Dydaktyki działa prężnie nawet w tych trudnych dla edukacji czasach.

Studentki z Koła Naukowego „EduMat” przeprowadziły w marcu zajęcia w Przedszkolu Niepublicznym "Puchatek" w Bydgoszczy z wykorzystaniem Ozobotów. Dzieci we wszystkich grupach wiekowych zapoznały się z „małym kolegą” i zobaczyły jak ten niezwykły robot radzi sobie z odczytywaniem kodów, a starsze przedszkolaki same próbowały swoich sił w projektowaniu tras... Dzieci chętnie jeszcze raz spotkają się z Ozobotem!

Ozobot to prostota nauki programowania. Robot wprowadza dzieci i młodzież poprzez zabawę w świat nowych technologii. Rozumie kolorowe kody narysowane kredkami jak i te czytane z ekranu napisane w Scratch OzoBlockly. Ozobot doskonale sprawdza się we wszelkich zadaniach dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras, po których może jeździć Ozobot.